Skip to content

Veeleisende klant kost veel supermarkten de kop.

Zo luidt de titel van een artikel dat ik vandaag op NU.nl las. Ook ik heb ze voorbij zien komen de nieuwe bedrijven zoals Picknick, verkoopt levensmiddelen uitsluitend online. Hello Fresh, dat maaltijdpakketten thuis bezorgt en Gorillas, die binnen 10 minuten je boodschappen aan huis levert.

De traditionele supermarkten hebben duidelijk last van deze concurrentie.

 “Het is moeilijk om aan de top te komen, maar zoveel
moeilijker nog om aan de top te blijven!”

 De markt waarin we ons begeven is immers dynamisch en de snelheid waarmee klanten overstappen naar de concurrent neemt steeds verder toe. Wanneer je niet reageert op de veranderingen haken klanten af en ben je te laat. Denk vooral niet dat het bij jouw klantengroep anders is!

  • Weet jij morgen ook nog wat je (ideale) klant wilt?
  • Hoe ziet de klantreis er dan uit?
  • En reageer je met je dienstverlening nog steeds adequaat op de vraag van je klant?

Weet jij de antwoorden op bovenstaande vragen? Top! Dan zul je niet voor verrassingen komen te staan.

Of denk je nu bij jezelf, ik heb eigenlijk geen idee, dan hier nog wat redenen om dit juist wel goed op orde te hebben.

  • Door je klantreis in de gaten te blijven houden zorg je ervoor dat wanneer de markt verandert, je tijdig en snel kunt bijsturen.
  • Door de hulp van je klant in te schakelen kijk je verfrissend anders aan tegen jouw dienstverlening.
  • Als jij op de traditionele manier door gaat dan word je dus ingehaald door je concurrent.

Blijf je klant verrassen voordat deze jou verrast!

Tip: Breng je klantreis (opnieuw) in kaart met behulp van je (ideale) bestaande klanten.

Wat zijn de resultaten na het (opnieuw) in kaart brengen van je klantreis en welke inzichten heb je gekregen van je klanten? En nog belangrijker welke verandering ga je toepassen zodat jij niet ingehaald wordt door je concurrent?

Herken je dit?

Kom dan snel in contact en ik leer je hoe je jouw klant de beste service kan geven.